O naszej firmie

Formy Wtryskowe - ZUT Zielona Góra - Eksperci w Działaniu

Firma ZUT sp. z o.o. Zielona Góra działa nieprzerwanie od 1967 roku. 

Nasza firma specjalizuje się w wykonawstwie narzędzi do tworzyw sztucznych, w tym form wtryskowych, form prasowalniczych oraz form do rozdmuchu. Jesteśmy w stanie podjąć się realizacji projektów zarówno na podstawie dostarczonej dokumentacji, jak i na podstawie konstrukcji wykonanych przez naszych własnych konstruktorów. Współpracujemy z firmami takimi jak HASCO, DME, MEUSBURGER, PROPLASTICA, KNARR aby dostarczyć naszym klientom najwyższej jakości części znormalizowane.

Oprócz wykonawstwa narzędzi, oferujemy również kompleksową obsługę naszych zleceń. Obejmuje ona opracowanie rysunków 2D i 3D detalu, konstrukcję narzędzia oraz przeprowadzenie prób narzędzia. Naszym programem wspomagającym projektowanie jest SOLIDWORKS, a obróbkę metali wykonujemy głównie na maszynach CNC sterowanych programem SOLIDCAM. Dysponujemy parkiem maszynowym pozwalającym na wykonanie form o wymiarach 1600x900x1000 i ciężarze około 4 ton.

Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w branży wykonawstwa form, zyskaliśmy zaufanie klientów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Nasze ceny są konkurencyjne, a jakość naszych usług jest gwarantowana.

W ramach naszych usług jesteśmy w stanie wyprodukować elementy z bardzo wysoką dokładnością. Regularnie inwestujemy w rozwój naszych warunków produkcyjnych i umiejętności, aby dostarczać produkty o jak najwyższej jakości.

Nasz zespół składa się z doświadczonych pracowników, którzy zdobyli długoletnie doświadczenie w branży precyzyjnej obróbki metali. Posiadamy nowoczesny park maszynowy sterowany CNC. Wykorzystujemy systemy CAD/CAM do przygotowania modeli 3D i programów na maszyny CNC.

Nasza firma zawsze stara się działać zgodnie z zasadami ekologii i dbać o środowisko naturalne. Dlatego zainstalowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kWp, która umożliwia nam wykorzystanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej. Chcemy w ten sposób zachęcać naszych klientów i wspierać ekologiczne działania również poza granicami naszej firmy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy oraz do odwiedzania siedziby naszej firmy, aby zapoznać się z naszymi możliwościami technicznymi.

Park Maszynowy - Zaawansowane Maszyny Wtryskowe

Na rynku od 1967 roku

Ponad 50 lat doświadczenia w branży

W 100% Polski kapitał

Wysokiej jakości produkty dla przemysłu

Jesteśmy EKO!

W trosce o środowisko nasz zakład korzysta z odnawialnych źródeł energii. Posiadamy instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kWp.